Historia Oliwierka

Oliwier ma 4,5 roku. W sierpniu 2010 roku rozpoznano u niego jeden z najcięższych nowotworów złośliwych u dzieci – Neuroblastoma stopień IV z niekorzystną amplifikacją N-MYC+ z przerzutami do węzłów chłonnych i szpiku kostnego. Przy postawieniu diagnozy lekarze poinformowali nas o 10 % szans na przeżycie naszego syna.


Oliwier spędził w klinice prawie 8 miesięcy, przeszedł ciężką chemioterapię, operację usunięcia częściowo guza- listopad 2010 roku, autoprzeszczep szpiku kostnego – grudzień 2010 r., radioterapię w kwietniu tego roku. Obecnie zakończył 6 cykl chemioterapii podtrzymującej w tabletkach i na tym leczenie w Polsce się kończy.
Przebywając wiele dni w Klinice poznaliśmy wspaniałych rodziców i niesamowite dzieci, z którymi bardzo się związaliśmy, przeżywając wspólnie każdą najmniejszą radość oraz największe cierpienie. W nierównej walce z nowotworem przegrało wiele znanych nam dzieci. Spowodowani takimi doświadczeniami zaczęliśmy szukać informacji na temat naszego wroga – nowotworu. Dotarliśmy na forach do rodziców z całej Polski, gdzie wymieniamy się informacjami i doświadczeniami związanymi z leczeniem.
Po wielu przejściach i ogromnym wsparciu Ludzi serca udało nam się nawiązać kontakt z Kliniką w Greifswald (Niemcy),  gdzie prof. Lade zaproponował kontynuację leczenia opiewającą na kwotę 80 tyś Euro.  Zwróciliśmy się z wnioskiem do NFZ  o dofinansowanie kosztów leczenia, obecnie czekamy na decyzję. Krajowy konsultant J.Kowalczyk z Lublina niestety rozwiał nasze nadzieje co do powyższego. Przewidując odmowną decyzje NFZ po kolejnej konsultacji z koordynatorem z dziedziny Neuroblastomy, wiemy, iż musimy pilnie zbierać sami fundusze na leczenie. Metoda stosowana w niemieckiej klinice zwiększa o 20 % szanse Oliwiera na przeżycie.  Jako rodzice mamy obowiązek walczyć o każdy dodatkowy procent szans dla naszego synka.


Jeśli chcą Państwo wesprzeć Oliwiera w walce z tą chorobą, możecie uczynić to wpłacając dowolną kwotę na konto fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” z dopiskiem dla Oliwiera Przybek. Pieniądze, które zostaną zebrane na tym koncie fundacja w całości przekaże na leczenie Oliwiera w Klinice w Greifswald.