czwartek, 20 października 2011

Historia Oliwierka


Oliwier ma 4,5 roku. W sierpniu 2010 roku rozpoznano u niego jeden z najcięższych nowotworów złośliwych u dzieci – Neuroblastoma stopień IV z niekorzystną amplifikacją N-MYC+ z przerzutami do węzłów chłonnych i szpiku kostnego. Przy postawieniu diagnozy lekarze poinformowali nas o 10 % szans na przeżycie naszego syna. Oliwier spędził w klinice prawie 8 miesięcy,  przeszedł ciężką chemioterapię, operację usunięcia częściowo guza- listopad 2010 roku, autoprzeszczep szpiku kostnego – grudzień 2010 roku, radioterapię w kwietniu tego roku. Obecnie zakończył 6. cykl chemioterapii podtrzymującej w tabletkach i na tym leczenie w Polsce się kończy.
Przebywając wiele dni w Klinice poznaliśmy wspaniałych rodziców i niesamowite dzieci, z którymi bardzo się związaliśmy, przeżywając wspólnie każdą najmniejszą radość oraz największe cierpienie. W nierównej walce z nowotworem przegrało wiele znanych nam dzieci. Spowodowani takimi doświadczeniami zaczęliśmy szukać informacji na temat naszego wroga – nowotworu. Dotarliśmy na forach do rodziców z całej Polski, gdzie wymieniamy się informacjami i doświadczeniami związanymi z leczeniem.
Po wielu przejściach i ogromnym wsparciu Ludzi serca udało nam się nawiązać kontakt z Kliniką w Greifswald (Niemcy),  gdzie prof. Lade zaproponował kontynuację leczenia opiewającą na kwotę 80 tyś Euro. Zwróciliśmy się z wnioskiem do NFZ o dofinansowanie kosztów leczenia, obecnie czekamy na decyzję. Krajowy konsultant J.Kowalczyk z Lublina niestety rozwiał nasze nadzieje co do powyższego. Przewidując odmowną decyzje NFZ po kolejnej konsultacji z koordynatorem z dziedziny Neuroblastomy, wiemy, iż musimy pilnie zbierać sami fundusze na leczenie. Metoda stosowana w niemieckiej klinice zwiększa o 20 % szanse Oliwiera na przeżycie. Jako rodzice mamy obowiązek walczyć o każdy dodatkowy procent szans dla naszego synka.
Jeśli chcą Państwo wesprzeć Oliwiera w walce z tą chorobą, możecie uczynić to wpłacając dowolną kwotę na konto fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” z dopiskiem dla Oliwiera Przybek. Pieniądze, które zostaną zebrane na tym koncie fundacja w całości przekaże na leczenie Oliwiera w klinice w Greifswald.
Z góry dziękujemy za każdą złotówkę!
Rodzice Oliwiera

13 komentarzy:

 1. Witaj dzielny Wojowniku,moc buziaczków i ciepłych myśli wiary że wygrasz i akcja odniesie zamierzony skutek.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem z Wami całym sercem! Zaraz umieszczę info na swoim blogu - mam nadzieje, że dzięki temu informacja o Oliwierku pójdzie w świat i szybko uda się uzbierać potrzebna kwotę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Moje Kochane Słoneczko, wierzę,że się uda!!! Będziesz z nami długo,dłuuuuuugo i to Ty mnie pożegnasz!!! Tak będzie!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Trzymam kciuki i wierzę, że dacie radę - nie ma innej opcji. Pozdrawiam Was cieplutko i jestem cały czas z Wami...

  OdpowiedzUsuń
 5. Pomogę
  mama Natalii

  OdpowiedzUsuń
 6. JESTEŚMY Z WAMI KOCHANI WIERZYMY ZE SIĘ UDA, BO PRZECIEŻ MUSI SIĘ UDAĆ!!!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Caly Kowalczyk juz Martynke Kruk tez przekreslil , a dzis dziewczynka zdrowa .Napewno Oliwierkowi tez sie uda wierze w to calym sercem..

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja rowniez pomoge tylko czy ja moge przeslac funty przez internet?bo tam jest tylko podane zl,euro i usd,prosze powiedziec jak mam przeslac pieniadze-trzymam kciuki zeby sie udalo.

  OdpowiedzUsuń
 9. W zakładce "Jak możesz pomóc" jest podany adres PayPal, na który należy przesyłać pieniądze za pośrednictwem tego systemu.

  Można przesłać dowolną walutę na adres PayPal:
  rembrand1@op.pl

  Podczas przesyłania trzeba jedynie zmienić walutę na tą, która Pani/Panu odpowiada.

  OdpowiedzUsuń
 10. Trzymamy kciuki i jesteśmy z wami. Wierzymy że Oliwierek szybko wyzdrowieje. Pomagamy jak możemy wklejając linki i wysyłając SMS'y.

  OdpowiedzUsuń
 11. Oliwierku- wierze , ze ci sie uda.Powodzenia.

  OdpowiedzUsuń
 12. Wiara czyni cuda a Nadzieja umiera ostatnia. Maly na pewno da rady! Nie podawajcie sie nigdy! Kazdy nowy dzien jest wart tej walki. Zycze zdrowia!

  OdpowiedzUsuń